نماینده مجلس شورای اسلامی: جای پرستاران در کمیسیون بهداشت خالی است کمیسیون بهداشت مجلس

نماینده مجلس با اشاره به وظایف کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حال حاضر جای پرستاران در کمیسیون بهداشت خالی است، گفت: ترکیب اعضای کمیسیون بهداشت و درمان طی یکی دو روز آینده مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری اسلامشهر، «مسعود خاتمی» نماینده مجلس با اشاره به وظایف کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طبق آیین نامه ،کمیسیون بهداشت و درمان ۶ وظیفه اصلی را به عهده دارد. این وظایف شامل قانون‌گذاری و نظارت بر عملکرد حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش، بهزیستی، بیمه و هلال احمر است.

وی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان برای عضویت در کمیسیون‌ها داوطلبانه و انتخابی است گفت: در آیین نامه مجلس موضوع امتیاز دادن برای ورود نمایندگان به کمیسیون‌ها نواقصی دارد که باید اصلاح شود، بنده معتقدم که جای کارشناسان اقتصاد سلامت در کمیسیون بهداشت خالی است.

خاتمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با دو اشکال مواجهیم، اول اینکه نمایندگان باید انتخاب کنند که عضو کمیسیون خاص باشند یا خیر و اینکه ضوابط باید طوری تعیین شود که متخصص‌های مربوطه بتوانند امتیاز لازم را کسب کنند، که باید برای اصلاح این آیین‌نامه  نظر کارشناسان داخلی و خارجی را جویا شد.

وی گفت: یکی از آسیب‌های موجود در برخی کمیسیون‌ها تعارض منافع است، البته باید در نظر داشت که در این کمیسیون باید کارشناسان دارویی و بیمه نیز حضور داشته باشند و معتقدم برخی قوانین و ضوابط کمیسیون‌ها نیاز است اصلاح شود، درحال حاضر جای پرستاران در کمیسیون بهداشت خالی است اما باور داریم باید از ظرفیت کارشناسان حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

وی در خصوص برخی اظهارات درباره تغییر تعرفه‌های پزشکان افزود: فعلا تصمیمی درباره تغییر تعرفه پزشکان گرفته نشده است و باید در این خصوص تصمیم جمعی گرفته شود.

این نماینده مجلس گفت: یکی از اشکالاتی که در مجلس قبلی وجود داشت نظارت نداشتن بر روی تصمیمات و قوانینی که تصویب شده بود، اما این دوره از مجلس نظارت را یکی از وظایف مهم خود می‌داند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا